Restrukturyzacja przedsiębiorstw

Kryzys w firmie, spółce lub organizacji może się pojawić w najmniej spodziewanym momencie, ale z naszą pomocą możesz sobie poradzić z każdym kłopotem. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę, nakreślisz nam aktualną sytuację Twojego przedsiębiorstwa i przedstawisz własne cele oraz założenia. My zajmiemy się resztą. Jedną z najważniejszych usług, którą możemy Ci zaoferować jest kompleksowa restrukturyzacja przedsiębiorstw. Mamy w tym zakresie bardzo duże doświadczenie, więc podpowiemy Ci na każdym etapie przeprowadzania działań restrukturyzacyjnych, tak abyś niczym nie musiał się martwić. 

Czym jest restrukturyzacja firmy i upadłość?

Współpraca z Klientem podczas procesu restrukturyzacji lub upadłości to długa, jednak niezwykle twórcza droga. Z naszego wieloletniego doświadczenia współpraca przy tego rodzaju czynnościach musi być oparta na pełnym zaufaniu. Kluczowym zadaniem dla nas jest przekazanie Klientowi rzetelnej, pełnej informacji po to, by mógł on podejmować decyzje na podstawie pełnych danych wyjściowych. Zanim jednak przystępujemy do czynności merytorycznych, ważnym dla naszego zespołu jest zrozumienie przez Klienta, czym restrukturyzacja lub upadłość w ogóle jest.

 

Jednym z pierwszych pytań jakie zadają nam nasi Klienci dotyczy ram prawnych, na jakich opiera się proces restrukturyzacji i upadłości. Działania w tym zakresie zostały przez ustawodawcę uregulowane od 1 stycznia 2016 r. w dwóch odrębnych aktach prawnych. Podstawą czynności restrukturyzacyjnych jest ustawa z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (j.t. Dz. U. 2022, poz. 2309). Reguluje w sposób całościowy nie tylko przebieg czynności sądowych w tym postępowaniu ale także tworzy pewne ramy ogólne możliwych propozycji układowych, które w toku współpracy zostają przez nasz zespół dostosowane do rzeczywistych potrzeb Klienta

 

Z kolei w przypadku sprawy upadłościowej, zastosowanie znajdzie ustawa z dnia z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe (j.t. Dz. U. 2022, poz. 1520 ze zm.). Charakter tej regulacji jest podobny do wskazanej wyżej ustawy z zakresu restrukturyzacji. W ramach przyjętych rozwiązań prawnych, ustawodawca szczegółowo określił w ww. akcie prawnym przesłanki ogłoszenia upadłości dłużnika, jak również szczegółowo uregulowano przebieg postępowania po ogłoszeniu upadłości i skutki prawne związane z orzeczeniem sądu w tego typu sprawie.

 

Reasumując, ww. ustawodawstwo w sposób kompleksowy reguluje proces restrukturyzacji lub upadłości. Nie należy jednak zapominać, że sam tekst ustawy to nie wszystko, czego potrzebuje Klient w razie konieczności otwarcia restrukturyzacji lub ogłoszenia upadłości. Konieczne jest ponadto praktyczne spojrzenie na sytuację gospodarczą Klienta i wraz z nim wypracowanie najbardziej korzystnego rozwiązania. Interes Klienta jest bowiem dla zespołu Producentis sp. z o.o. najważniejszy.

Restrukturyzacja - na czym to właściwie polega?

Na czym tak właściwie polega profesjonalne doradztwo restrukturyzacyjne? Chodzi głównie o:

 • sprawne i kompleksowe przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego, 
 • uzyskanie możliwie jak najkorzystniejszych warunków,
 • zyskanie dodatkowego czasu na spłacenie wszystkich wierzycieli.

Oferowana przez nas restrukturyzacja spółek to dla Ciebie ogromna szansa na wydźwignięcie przedsiębiorstwa z poważnego kryzysu i dostosowanie go do obowiązujących wymogów rynkowych. Dobrze wiemy, że możesz nie mieć w tym zakresie bogatego doświadczenia, dlatego jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Doradztwo restrukturyzacyjne - jak może pomóc Twojej firmie? Przydatne wskazówki

Jedną z usług, na którą możesz się u nas zdecydować jest restrukturyzacja przedsiębiorstwa lub spółki. Jak takie działania mogą pomóc Twojej firmie? Musisz mieć pełną świadomość, że w ten sposób:

 • realizujemy zbiorcze działania w sferze kapitałowej, zarządzającej i organizacyjnej, 
 • optymalizujemy sposób wykorzystania posiadanych zasobów firmowych,
 • zwiększamy efektywność posiadanych zasobów,
 • poprawiamy pozycję przedsiębiorstwa na rynku.

Oczywiście wszelkie działania muszą być bardzo precyzyjnie nakreślone i zaplanowane, dlatego nie działaj w pojedynkę i daj działać prawdziwym profesjonalistom. Dzięki naszemu wsparciu wszystkie problemy wkrótce mogą odejść w zapomnienie.

Kiedy warto zdecydować się na restrukturyzację?

Zastanawiasz się, kiedy konkretnie może Ci się przydać restrukturyzacja? Zdecyduj się na ten krok zwłaszcza wtedy, gdy istnieje duże ryzyko niewypłacalności Twojej organizacji lub przedsiębiorstwa dla obecnych oraz przyszłych wierzycieli. Nie podejmuj tak ważnych decyzji zbyt pochopnie i otwórz się na rozwiązania proponowane z zewnątrz.

Restrukturyzacja spółki nie ma przed nami żadnych tajemnic, więc postaramy się Ci pomóc na każdej płaszczyźnie i wspólnymi siłami znajdziemy odpowiednie metody. 

Kim jest doradca restrukturyzacyjny i za co odpowiada? Fachowe doradztwo prawne

Nie da się ukryć, że restrukturyzacja jest ściśle powiązana z działaniami obeznanego w temacie i wykwalifikowanego doradcy. Kim tak właściwie jest doradca restrukturyzacyjny i za co odpowiada? Powinieneś wiedzieć, że taki specjalista: 

 • pełni istotne funkcje w postępowaniach restrukturyzacyjnych, upadłościowych i egzekucyjnych,
 • posiada szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu prawa, ekonomii oraz zarządzania/organizacji,
 • dokłada wszelkich starań, aby zapobiec ogłoszeniu upadłości przez niewypłacalne przedsiębiorstwo. 

Zdajesz sobie sprawę z tego, że zbliżają się dla Ciebie ciężkie czasy? Zaufaj nam, a restrukturyzacja spółki zostanie przeprowadzona kompleksowo od A do Z. Dodatkowo oferujemy Ci doradztwo prawne, tak abyś na każdym etapie realizowanych działań i postępowań wiedział jakie kroki prawne powinieneś podjąć, na jaką ścieżkę wkroczyć czy też na co konkretnie możesz sobie pozwolić w danym momencie. 

Pomożemy Ci też z wnioskami i pismami. Dzięki temu pod kątem prawnym absolutnie nic Cię nie zaskoczy. Wystarczy, że umówisz się z nami na spotkanie, a my zajmiemy się całą resztą. Jak możesz na tym skorzystać? Proponujemy Ci rzetelne konsultacje prawne, sporządzanie opinii, udział w negocjacjach czy też wsparcie w długofalowym planowaniu strategicznym dla Twojego przedsiębiorstwa.

Usługi doradcze z zakresu restrukturyzacji świadczymy w takich miastach jak:

Upadłość firmy - jak to wygląda w praktyce? Co powinieneś wiedzieć?

W sytuacji, gdy restrukturyzacja firmy nie przebiegnie pomyślnie, a w konsekwencji dojdzie do podjęcia decyzji o zakończeniu działalności, pokierujemy oczywiście postępowaniem upadłościowym. Zajmą się tym nasi doświadczeni doradcy. Upadłość firmy to jednak ostateczność, więc nie powinieneś myśleć o tym w “ciemnych barwach”, ponieważ zawsze istnieje szansa na to, że do niej nie dojdzie. Wiele zależy od Twoich działań, zaangażowania oraz podejścia do tematu. Upadłość firmy opiera się jednak na: 

 

 • przeprowadzeniu postępowania upadłościowego wobec konkretnego podmiotu, 
 • ogłoszeniu upadłości wobec przedsiębiorcy, który stał się niewypłacalny, a więc nie jest w stanie sprostać aktualnym zobowiązaniom finansowym, 
 • ogłoszeniu upadłości w momencie, gdy przedsiębiorca jest w stanie wykonywać na bieżąco zobowiązania finansowe, ale wspomniane zobowiązania przekraczają wartość jego majątku. 

Postaramy się oczywiście o to, aby restrukturyzacja spółki zakończyła się sukcesem, ale jeśli wcześniejsze Twoje działania i brak chęci do współpracy w kryzysowym momencie sprawią, że nastąpi upadłość firmy, nie pozostanie nam nic innego, jak zająć się zabezpieczeniem interesów właścicieli. Zajmiemy się dla Ciebie załatwieniem wszelkich formalności i uporządkujemy sferę majątkową. 

 

Dzięki temu po zakończeniu postępowania nie zostaniesz z żadnymi problemami formalnymi i będziesz mógł nieco odetchnąć. Dołożymy również wszelkich starań, aby spółka została zamknięta w jak najkrótszym czasie. Nikomu przecież nie zależy na tym, aby dodawać Ci zmartwień i kłopotów. Odezwij się do nas i porozmawiajmy o wszystkich szczegółach. Ty dowiesz się na czym stoisz, a my będziemy wiedzieć, jak w konkretnej sytuacji możemy Ci pomóc oraz jakie usługi okażą się dla Ciebie najdogodniejsze.