Czy firmy consultingowe mają magiczne sztuczki?

Czy firmy consultingowe mają magiczne sztuczki?

W życiu jest jak w biznesie. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Na pewno jesteś na tej stronie nie przypadkowo.

  • Ciekawi Ciebie jak firmy doradcze i interim managerowie rozwiązują problemy biznesowe w firmach?
  • Jak osiągają w krótkim czasie wyniki, których firmy kontrahentów nie mógłby osiągnąć?
  • Zastanawiasz się nad tym, czy istnieje magiczne zaklęcie, które zapewni szybkie i efektywne uzdrowienie Twojej firmy?

Uwaga! Rzucamy Ci wyzwanie…

🌟 💫 Producentis Progressus!

👉 Czy potrafisz teraz zamknąć oczy, zrobić trzy kroki w bok i zupełnie obiektywnie spojrzeć na problemy dotyczące Twojej firmy?
 👉 Czy aby na pewno jesteś w stanie zweryfikować i zrozumieć zjawiska, które wpłynęły na jej obecną sytuację?
👉 Być może Cię zaskoczymy, ale nasza 10-letnia praktyka pokazuje, że nie jest to wcale łatwe zadanie.

👉 Dlaczego pomimo ogromnych wysiłków, tak wiele procesów naprawczych nie przynosi oczekiwanych efektów?👇

💡 Okazuje się, że diagnoza problemu jest tym trudniejsza, im bardziej podchodzimy do danej sprawy osobiście. Nieistotne, czy jest to relacja międzyludzka czy biznesowa. Zwykle w takich sytuacjach trzeba zrobić zdecydowany krok w bok, wziąć głęboki oddech i na zimno przeanalizować problem. Co jeśli pomimo wielu głębokich oddechów  i nieustannego trzymania ręki na pulsie, najtrudniejszym krokiem okazuje się… spojrzenie na swój problem z zewnątrz? Czy aby na pewno potrafisz stanąć z boku swoich problemów?

🔺 Dystans jest niezwykle ważny.

W sytuacjach kryzysowych ciężko o kompleksową ocenę. Zakładając firmę consultingową wiedziałem, że naprawa przedsiębiorstw pogrążonych w kryzysie wymaga zdecydowanych kroków, skrupulatnej analizy i wzięcia pełnej odpowiedzialności za powierzone zadania. Wiedziałem również, że moje doświadczenie może pomóc w procesie uzdrawiania przedsiębiorstw. Moje biznesowe „trzecie oko” pomogło już wielu przedsiębiorcom wyjść z poważnego kryzysu i polepszyć swoje wyniki finansowe. I nie są to żadne magiczne sztuczki! Niezwykle istotne jest działanie i proces wdrożenia. Faktem jest, że zdrowa firma, powinna działać jak sprawnie naoliwiona maszyna. Każdy niesprawny, pojedynczy mechanizm może rzutować na działanie całego przedsiębiorstwa. Porównanie to nie jest przypadkowe. Współpracuję z pogrążonymi w kryzysie przedsiębiorstwami produkcyjnymi.

Pomagam im poprawić zarządzanie, podnieść rentowność i uniknąć upadłości.

💡 Zajmijmy się jeszcze innym aspektem: Co w sytuacji, gdy firmy doskonale znają swoje problemy?

Odpowiemy krótko: nawet najlepsze doradztwo i najcelniejsze uwagi są bezskuteczne, gdy zawodzi proces wdrożenia. To jak kupowanie indywidualnego planu żywieniowego od najlepszego dietetyka w mieście bez… skutecznego działania.

✅ Jeśli szukasz doradcy biznesowego, doradcy restrukturyzacyjnego lub interim managera, to jesteśmy gotów doradzić i wprowadzić najlepsze rozwiązania dla Twojego przedsiębiorstwa.

Przykład? Nasze doświadczenie pozwala nam na podniesienie wydajności przedsiębiorstwa o nawet 115% już w ciągu trzech pierwszych miesięcy współpracy, udane postępowanie restrukturyzacyjne pozwoliło oszczędzić naszemu kontrahentowi ponad 500 tysięcy złotych i uratować istnienie swojej firmy.