Czy warto zrobić test Gallupa? Czy test  psychometryczny może wpłynąć na rozwój Twojej firmy?

Sam wykonałem w życiu różne testy osobowości, talentów czy predyspozycji zawodowych

oraz posiadam doświadczenie zawodowe pozwalające mi na “intuicyjne” rozpoznanie pewnych talentów u współpracowników.

W tej publikacji podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami z testu Gallupa, który sam wykonałem.

Narzędzie Clifton Strengths to rodzaj kwestionariusza, który wykonujemy intuicyjnie i pod presją czasu. Ma on na celu określenie naszych najmocniejszych talentów, wartych rozwijania w celu odniesienia sukcesu.

Wiele osób nie jest do końca świadoma swoich mocnych stron. Nie muszę chyba Was przekonywać, że wykorzystywanie w 𝐛𝐢𝐳𝐧𝐞𝐬𝐢𝐞 𝐬𝐰𝐨𝐢c𝐡 𝐧𝐚𝐣𝐦𝐨𝐜𝐧𝐢𝐞𝐣𝐬𝐳𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧 𝐢 𝐧𝐢𝐰𝐞𝐥𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 ograniczeń 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐥𝐮𝐜𝐳𝐞𝐦 𝐝𝐨 𝐬𝐮𝐤𝐜𝐞𝐬𝐮!

I to jest właśnie sedno całej sprawy. Jaki był wynik mojego testu?
Pisząc z przymrużeniem oka:

𝐉𝐞𝐬𝐭𝐞𝐦: 𝐩𝐨𝐦𝐲𝐬ł𝐨𝐰𝐲𝐦 𝐬𝐭𝐫𝐚𝐭𝐞𝐠𝐢𝐞𝐦, 𝐨𝐜𝐳𝐚𝐫𝐨𝐰𝐮𝐣ą𝐜𝐲𝐦 𝐨𝐩𝐭𝐲𝐦𝐢𝐬𝐭𝐨𝐦,

𝐫𝐨𝐳𝐰𝐢𝐣𝐚ją𝐜𝐲𝐦 𝐭𝐚𝐥𝐞𝐧𝐭𝐲 𝐢𝐧𝐧𝐲𝐜𝐡, 😄

Brzmi dobrze, jednak co właściwie to w praktyce oznacza?

 𝟏. 𝐈𝐝𝐞𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧® = 𝐏𝐋 𝐎𝐝𝐤𝐫𝐲𝐰𝐜𝐳𝐨ść®

Fascynują cię nowe idee. Lubisz patrzeć na świat z różnych perspektyw i zawsze szukasz powiązań dla kilku elementów. Jesteś kreatywnym partnerem do burzy mózgów.

𝟐. 𝐖𝐨𝐨® = 𝐏𝐋 𝐂𝐳𝐚𝐫®

Jest bardzo prawdopodobne, że możesz łatwo rozmawiać o sobie z nieznajomymi, a twoje zaufanie często pomaga jednoczyć ludzi. Twoja otwartość inspiruje innych i pozwala im łatwiej komunikować się i współpracować.

𝟑. 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫® = 𝐏𝐋 𝐑𝐨𝐳𝐰𝐢𝐣𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐢𝐧𝐧𝐲𝐜𝐡®

Widzisz duży potencjał w ludziach i aktywnie inwestujesz w ich rozwój. Twoja motywacja pomaga innym uczyć się, rozwijać i doskonalić.

𝟒. 𝐏𝐨𝐬𝐢𝐭𝐢𝐯𝐢𝐭𝐲® = 𝐏𝐋 𝐎𝐩𝐭𝐲𝐦𝐢𝐬𝐭𝐚®

Masz zaraźliwą energię i entuzjazm. Sprawiasz, że ludzie z Twojego otoczenia czują się lepiej.

𝟓. 𝐒𝐭𝐫𝐚𝐭𝐞𝐠𝐢𝐜® = 𝐏𝐋 𝐒𝐭𝐫𝐚𝐭𝐞𝐠®

Kierując się swoimi talentami, możesz znaleźć rozwiązania, zanim inni ludzie zorientują się, że w ogóle istnieje jakiś problem.

Wszystko pięknie i cudownie. Musicie jednak wiedzieć, że analiza CliftonStrengths to nie tylko „lukrowa laurka” na poczet wykonującego test. (W końcu za niego zapłaciłem!). Poza mocnymi stronami, istotne jest podkreślenie elementów, nad którymi warto pracować i także potencjalnych zagrożeń. To istotne wskazówki do przepracowania.

Rozwijam siebie, by móc rozwijać innych.

Wyniki testu Gallupa, pokrywają się z moim życiowym i biznesowym doświadczeniem. Już od ponad 10-lat zarządzam z powadzeniem licznymi zespołami, na różnych szczeblach organizacji. W każdej organizacji dużo czasu poświęcałem na naukę nowych umiejętności oraz przekazywanie ich swoim zespołom. Z pewnością moje mocne strony pozwoliły mi budować w pełni zaangażowane i wygrywające zespoły. Z kolei odkrywczość i strategiczne podejście zapewniają długoterminowe sukcesy w pracy doradcy biznesowego i przeprowadzania restrukturyzacji przedsiębiorstw.