Dzień bułki. Program na żywo w TVP.

“Odkryj różnorodność świata bułek w branży piekarniczej z doradcą biznesowym Przemysławem Sucharek – Relacja z programu ‘Pytanie na śniadanie’ “


� 1 czerwca o godzinie 8:00 wziąłem udział jako ekspert w programie telewizyjnym “Pytanie na śniadanie”. Miałem okazję wystąpić ze znanymi prowadzącymi – Idą Nowakowską
i Tomaszem Wolnym, a także blogerką kulinarną – Żanetą Paliwodą. Opowiadałem o… Bułkach z różnych zakątków świata! Jako że jestem ekspertem w dziedzinie piekarnictwa i cukiernictwa, to chciałem pokazać, szerokie możliwości dostosowania oferty i strategii biznesowej do zmieniających się trendów i preferencji konsumentów w branży spożywczej. Przedstawiłem konkretne przykłady, jak z powodzeniem wykorzystać popularność różnych rodzajów bułek w celu zwiększenia zysków i pozyskania nowych klientów.

Nie wszyscy wiedzą, że właśnie 1 czerwca 2023 obchodzimy międzynarodowy dzień bułki. Takie dni tematyczne dają olbrzymie możliwości ich wykorzystania w celu promocji firmy
oraz kreowania dodatkowych okazji sprzedażowych. Był to mój pierwszy udział w programie na żywo, więc odczuwałem silny stres. Jednak dzięki mojej wiedzy i doświadczeniu w doradztwie biznesowym, mogłem udzielić wartościowych wskazówek i inspiracji przedsiębiorcom oraz konsumentom. Jestem doświadczonym doradcą biznesowym i interim managerem. Posiadam ponad 11-letnim doświadczenie w zarządzaniu zakładami przemysłowymi w branży piekarniczo – cukierniczej oraz chemicznej i paszowej.

Doświadczenie zdobywałem poprzez współpracę z liderami regionalnymi oraz korporacją międzynarodową. Moje umiejętności obejmują również inne role w branży piekarniczo – cukierniczej, takie jak: główny technolog, specjalista ds. bezpieczeństwa żywności, inżynier procesu i operator linii. Program przebiegał w rewelacyjnej atmosferze, a ja przedstawiłem między innymi:
�� Jak kształtowała się historia popularnej bagietki i jak można wykorzystać “storytelling” oraz dostępność produktu, by odnieść sukces w branży spożywczej i gastronomicznej.
�� Czy jedna receptura zawsze daje ten sam smak i jakie czynniki wpływają na jakość bułek?
�� Czym charakteryzuje się “dusza piekarza” i dlaczego jest ważna dla sukcesu w branży piekarniczej?
�� Jakie trendy żywieniowe obserwujemy w piekarnictwie i jak można dostosować ofertę do oczekiwań konsumentów?
�� Jakie rodzaje bułek możemy znaleźć na sklepowych półkach i w piekarniach oraz jakie są możliwości wprowadzenia nowych produktów do swojej oferty?
�� Czy pieczywo jest zdrowe i jak można zwiększyć atrakcyjność piekarni poprzez oferowanie zdrowych i wartościowych produktów?

⏰ Dla tych, którzy nie mieli możliwości obejrzenia programu na żywo, udostępniłem nagranie z mojego pierwszego wystąpienia w telewizji! Jestem przekonany, że zawarte w nim porady i informacje będą cennym wsparciem dla przedsiębiorców i osób zainteresowanych prowadzeniem biznesu w branży spożywczej.

Link do filmu poniżej:

Dzień Bułki – Film